Parimad palad{juuli 25, 2008}   Naftavaba homne Eestimaal

Rattamatk “Naftavaba homne 2008” algas sedakorda Jõhvist, keerutas mööda Estonia kaevandusest, Selisoo rabast, Peipsi järve põhjakallast ning jõudis lõpuks Jõgevasse välja. Kogudistants umbes 225km. Seltskond: lõbusad neegrid miinus aweron.

Eredaid hetki oli palju. Eriti meeldejääv oli esimene õhtu, kui me veidi enne südaööd möödusime Estonia kaevandusest tagavärava kaudu, kui öine vahetus busside kaupa sisse vooris. Samal õhtul avastasin, et mul on kalduvus kanapimedusele. Peipsi ääres pakuti meile turistihinnaga suitsukala.  Õppisin tingima ning seltskonna infotehnoloogiaspetsialistid said ärijutule kohalike seltsimeestega. Laiuse kindluse varemed nägid välja nagu Eesti Stonehenge ning Kassinurme muistse puukindluse rajamise projekt on lihtsalt üliäge idee, mille teostusest juba üht-teist praegusekski aimu saab. Suured tänud lähevad kindlasti ka mitmetele kohalikele, kes meid siin-seal hädast välja aitasid, öömaja pakkusid, sauna kütsid, teed juhatasid.

Tulemus: kui on piisavalt varukumme, ka katkiseid parandatud kujul, võib nafta kavõi hommepäev lõppeda. Muhahahaaa!

Kogu reis on üksipulgi dokumenteeritud. Minu tehtud pilte leiab siit. Irve oli ametlik fotograaf ja tema pildid ripuvad siin. Triin loodetavasti kirjutab kroonikat 🙂

Advertisements


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

et cetera
%d bloggers like this: